• Język: Polski Polski
  • zmień

Język:

Schowek (0)
Infolinia pn - pt 9:00 - 18:00(22) 877 77 77 ( 22) 877 77 780 801 011 977
0.00 zł

0 szt.

Zamówienie w realizacji

Zamrażarka skrzyniowa czy szufladowa? Co wybrać

Zamrażarka skrzyniowa czy szufladowa? Co wybrać?

 


Decydując się na ustawieniu w swoim domu oddzielnej zamrażarki w pierwszej kolejności należy się zastanowić nad tym, jaki wybrać rodzaj tego urządzenia. Zamrażarka powinna nie tylko być dobrana do rodzaju przechowywanych w niej produktów spożywczych, ale także do miejsca, czyli rodzaju i wielkości pomieszczenia, w którym zostanie ustawiona. Dostępne są dwie możliwości: zamrażarka skrzyniowa lub zamrażarka szufladowa. W dzisiejszym wpisie na blogu dokładnie opisujemy zalety obu rodzajów urządzeń i doradzamy, na który lepiej jest się zdecydować do konkretnych celów.

 

Zalety i wady zamrażarek szufladowych

Największą zaletą zamrażarek szufladowych jest to, że znacznie łatwiej jest w nich utrzymać porządek i segregować różne mrożone produkty spożywcze i inne rzeczy.  W każdym tego typu urządzeniu ma się możliwość korzystania z kilku szuflad, dzięki czemu bez problemu można posegregować przechowywane produkty, tak żeby się ze sobą nie mieszały i żeby łatwiej nam było wyjąć to, czego akurat potrzebujemy. Tego typu sprzęt charakteryzuje się też inną estetyką, dzięki czemu łatwiej też będzie go wpasować np. w zabudowę kuchenną. Wysoka i wąska zamrażarka szufladowa, na pewno będzie lepiej w niej wyglądała niż niska i jednak zajmująca sporo miejsca na podłodze zamrażarka skrzyniowa. Wyglądem przypomina po prostu zwykłą lodówkę i na pewno łatwiej będzie ją wpasować do większej kuchni. Ważną zaletą  zamrażarek szufladowych  jest też to, że często jest w nich zastosowany  system No Frost, dzięki któremu nie będzie trzeba nigdy tego urządzenia odmrażać.

Zamrażarki szufladowe ze względu na swoją funkcjonalność są droższe od zamrażarek skrzyniowych co dla niektórych może być znaczącym kryterium wyboru.

Mocne i słabe strony zamrażarek skrzyniowych

Największym atutem zamrażarek skrzyniowych jest ich znacznie większa pojemność użytkowa, czyli przestrzeń do przechowywania. Takie urządzenia zazwyczaj mają około 400-500 litrów pojemności. To naprawdę bardzo dużo! Zaletą takiego sprzętu jest też stosunkowo niska cena. Tańsze są też koszty eksploatacji, ponieważ za mniejszą cenę można kupić sprzęt, który charakteryzuje się lepszą klasą energetyczną.  Duży rozmiar zamrażarki skrzyniowej sprawia też, że ma się możliwość przechowywania w niej większych, tzn. dłuższych i bardziej masywnych produktów, np. dużej sztuki mięsa.

 

 

Rozmiar i kształt  zamrażarki skrzyniowej niestety sprawia, że nie jest to najlepszy wybór, jeżeli zamierzamy ustawić takie urządzenie w kuchni.  Taki sprzęt lepiej się sprawdzi na poddaszu, w garażu lub w oddzielnej spiżarni. Bez umieszczenia w takiej zamrażarce specjalnych koszy, po wstawieniu do środka wielu różnych produktów, ciężko będzie znaleźć to, czego akurat potrzebujemy, dlatego też takie zamrażarki lepiej się sprawdzają, jeżeli planujemy w nich przechowywać większą ilość tych samych produktów. W takich zamrażarkach producenci raczej nie stosują systemu No Frost, przez co, jeżeli będziemy chcieli dokładnie wyczyścić urządzenie, najpierw będzie trzeba je rozmrozić.

 

 

 

wróć do BLOG'a

 

 
Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać zniżki oraz informacje o promocjach i wyprzedażach.

Aktualności
X Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności AgdDesign.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.