• Język: Polski Polski
  • zmień

Język:

Schowek (0)
Infolinia pn - czw. 9:00 - 18:00, pt. 9:00 - 17:00   | (22) 877 77 77 ( 22) 877 77 780 801 011 977
0.00 zł

0 szt.

Zamówienie w realizacji

5 rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, wybierając AGD pod zabudowę

5 rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, wybierając AGD pod zabudowę

 

Wybór odpowiedniego kuchennego lub łazienkowego sprzętu AGD jest zawsze wymagającym zadaniem. W naszym dzisiejszym wpisie na blogu wymieniamy 5 najważniejszych rzeczy, na które trzeba zwracać uwagę podczas wybierania sprzętu AGD do zabudowy. Czy  zasady te bardzo się różnią od zasad wybierania AGD wolnostojącego? Na ten temat więcej przeczytasz w naszym tekście.

 

 

Rodzaje kuchennego sprzętu AGD do zabudowy


Zanim wskażemy najważniejsze kryteria wyboru sprzętu AGD do zabudowy, najpierw wytłumaczymy, czym taki sprzęt dokładnie jest i które urządzenia są dostępne w takiej wersji.

Duże AGD do zabudowy to urządzenia, które umieszcza się w stworzonej zabudowie kuchennej lub łazienkowej. Tego typu sprzęt nie może być ustawiony poza zabudową, ponieważ wtedy nie będzie miał zapewnionej odpowiedniej ochrony przed czynnikami zewnętrznymi. Stworzenie wykonanej na zamówienie zabudowy meblowej jest obecnie najczęściej wybieranym przez klientów sposobem wykańczania kuchni i łazienki. Dzięki temu pomieszczenia te nabierają zupełnie innej estetyki. Panuje w nich większy porządek i dużo łatwiej jest je utrzymać w czystości. Producenci sprzętu AGD pomagają w nowoczesnym urządzaniu wnętrz oferując coraz więcej modeli i rodzajów dużego sprzętu AGD do zabudowy. W zabudowie łazienkowej można obecnie umieścić specjalne modele pralki, suszarki lub pralko suszarki do zabudowy. Dużo więcej możliwości otrzymujemy jednak w przypadku kuchni. W wersjach do zabudowy dostępne są m.in. lodówki, zmywarki, piekarniki, płyty grzewcze, a także kuchenki mikrofalowe, szuflady grzewcze, winiarki czy automatyczne ekspresy do kawy. A na co zwracać uwagę podczas wybierania tego typu sprzętu?

Przede wszystkim przelicz swój budżet na wyposażenie kuchni


Wybierając urządzenia AGD do zabudowy przede wszystkim musimy wiedzieć, że tego typu sprzęt zazwyczaj trochę droższy od tradycyjnych urządzeń wolnostojących. Zanim zacznie się wybieranie konkretnych modeli urządzeń, warto jest najpierw w miarę dokładnie określić swój budżet i sprawdzić, na co faktycznie możemy sobie pozwolić. Być może, żeby móc zmieścić się w swoich możliwościach będzie trzeba z czegoś zrezygnować, lub znaleźć po prostu bardziej ekonomiczny model lodówki, pralki czy piekarnika. To pierwsze kryterium wyboru jest więc dokładnie takie samo, jak w przypadku urządzeń wolnostojących.

 

Wymiary urządzeń


Wiedząc już, jakie rodzaje urządzeń AGD do zabudowy koniecznie chcemy kupić, teraz możemy zacząć wybierać ich modele. Co ważne w przypadku sprzętu do zabudowy dużo ważniejsze są jego wymiary. Kupiony sprzęt musi się po prostu zmieścić w zabudowie. Jeżeli kupimy urządzenia, które są zbyt duże, wtedy być może nie wszystko nam się zmieści i będziemy musieli zrezygnować np. z jakichś szuflad lub szafek.

 

Funkcjonalność sprzętu


Wybierając sprzęt AGD, tak naprawdę bez różnicy, czy będzie to AGD do zabudowy, czy AGD wolnostojące, koniecznie trzeba też zwrócić uwagę na jego funkcjonalność. Nie powinniśmy wybierać zarówno sprzętu, który ma zbyt mało funkcji, jak i takiego, który ma ich zbyt dużo. Zazwyczaj po prostu ilość funkcji i opcji dodatkowych decyduje o cenie urządzenia. Jeżeli nie będziemy z czegoś korzystali, to czy warto dopłacać? Dostępną funkcjonalnością mogą się między sobą różnić tak naprawdę wszystkie rodzaje urządzeń AGD. Najlepszym przykładem są jednak np. piekarniki do zabudowy i wolnostojące, które różnią się między sobą nie tylko dostępnymi funkcjami pieczenia, ale także sposobem działania. Jeżeli np. nie potrzebujemy funkcji pieczenie lub gotowania na parze, to nie ma sensu kupowania piekarnika parowego, ponieważ ten będzie jednak droższy.

 

Pojemność


Wybierając sprzęt AGD koniecznie trzeba też zwrócić uwagę na jego pojemność. W przypadku piekarników czy kuchenek mikrofalowych będzie ona decydowała o tym, jak dużo jedzenia będziemy w stanie  w nich przygotować, pojemność lodówki i zamrażalnika będzie decydowała o ilości miejsca do przechowywania żywności, natomiast pojemność pralki do zabudowy o tym, ile ubrań będziemy w stanie w niej za każdym razem wyprać. Pojemność urządzeń powinno się dopasować przede wszystkim do ilości mieszkańców w domu.

 

Klasa energooszczędności


Ostatnim ważnym kryterium wyboru sprzętu AGD jest jego klasa efektywności energetycznej. To ona będzie decydowała o tym, jakie będzie się ponosiło koszty eksploatacji urządzenia. Co ważne, nie zawsze jest jednak tak, że warto jest dopłacać bardzo dużo pieniędzy za to, żeby np. zamiast urządzenia AGD o klasie energetycznej A lub A+, wybrać urządzenie klasy A+++. Czasami bowiem różnica w cenie jest tak duża, że poniesione koszty zakupu będą mogły się zwrócić dopiero po 10-15 latach jego użytkowania. Nie ma się przy tym pewności, że na pewno tak długo dany sprzęt będzie sprawny.

 

 

 

wróć do BLOG'a

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać zniżki oraz informacje o promocjach i wyprzedażach.

Aktualności