• Język: Polski Polski
  • zmień

Język:

Schowek (0)
Infolinia pn - czw. 9:00 - 18:00, pt. 9:00 - 17:00   | (22) 877 77 77 ( 22) 877 77 780 801 011 977
0.00 zł

0 szt.

Zamówienie w realizacji

Jakie są zalety i wady urządzeń AGD do zabudowy

Jakie są zalety i wady urządzeń AGD do zabudowy

 

Urządzenia AGD do zabudowy już od wielu lat są najczęściej wybierane przez klientów, którzy planują urządzenie nowej kuchni lub łazienki. Coraz częściej klienci decydują się też bowiem na meble wykonywane na zamówienie, które umożliwiają pełne funkcjonalne wykorzystanie przestrzeni. W naszym dzisiejszym wpisie na blogu skupimy się na urządzeniach AGD do zabudowy opisując ich najważniejsze zalety, jak również wskazując ewentualne wady.

Jakie są rodzaje urządzeń AGD do zabudowy?


Urządzenia do zabudowy to tak zwany duży sprzęt kuchenny. Spośród tego typu urządzeń warto jest wymienić głównie :

 

Coraz częściej pod zabudowę trafia również kuchenka mikrofalowa czy automatyczny ekspres do kawy, które znajdują swoje miejsce w nowoczesnych kuchniach.

Istnieją także łazienkowe urządzenia AGD do zabudowy, choć tych nie jest już oczywiście aż tak dużo. Chcąc zadbać o wysoką estetykę wykończenia wnętrza, coraz więcej osób decyduje się na zastosowanie pralki i suszarki do zabudowy. Dzięki temu w łazience będzie po prostu panował znacznie większy porządek.

 

Zalety AGD do zabudowy


Dlaczego urządzenia AGD do zabudowy cieszą się tak dużą popularnością wśród klientów? Istnieje przynajmniej kilka powodów, dlaczego tak wiele osób decyduje się właśnie na taki sprzęt. Wymieniamy najważniejsze zalety sprzętu AGD do zabudowy:

Możliwość zadbania o wysoką estetykę wykończenia wnętrza – umieszczenie wszystkich stosowanych urządzeń kuchennych lub łazienkowych w zabudowie sprawia, że możliwe jest zapewnienie tym wnętrzom bardziej nowoczesnej, minimalistycznej estetyki wykończenia.


Możliwość optycznego powiększenia przestrzeni – Mniejsza ilość sprzętu wolnostojącego, czyli schowanie wszystkich dużych urządzeń AGD w zabudowie kuchennej lub łazienkowej umożliwia optyczne powiększenie wnętrza.


Większa ustawność pomieszczenia – schowanie całego dużego sprzętu AGD w zabudowie i zastosowanie słupków do zabudowy np. piekarnika razem z kuchenką mikrofalową lub ekspresem do kawy pozwala zaoszczędzić przestrzeń na blacie roboczym.


Łatwość utrzymania czystości w pomieszczeniu – poprzez ograniczenie ilości wolnostojących elementów wykończenia możliwe jest też ułatwienie utrzymania w danych pomieszczeniach czystości. W przypadku sprzętu do zabudowy wystarczy tylko raz na jakiś czas wytrzeć ich fronty, natomiast przestrzeń za i na urządzeniach jest całkowicie zakryta.


Czy taki sprzęt ma jakieś wady?


Największą wadą jest brak swobodnego dostępu do tyłu urządzeń – do gniazdek elektrycznych, podłączenia wody itp. w przypadku awarii trzeba rozmontowywać zabudowę, by wyjmować sprzęt, który jest do niej przymocowany. Wielkość tych urządzeń jest w 99% identyczna u różnych producentów, dlatego też w przypadku konieczności ich wymiany, nie powinno to stanowić większego problemu. Minusem takiego sprzętu jest też jego cena. AGD do zabudowy jest zazwyczaj nieco droższe niż urządzenia wolnostojące podobnej klasy. Ceny te jednak coraz bardziej się wyrównują.

Problemem dla wielu osób może być też awaria urządzenia w zabudowie. Żeby serwisant miał możliwość dostania się do urządzenia, najczęściej potrzebne jest jego wyjęcie lub wysunięcie z zabudowy, co zawsze jest oczywiście dodatkowym problemem, wbrew pozorom jednak nie jest to tak trudne, jakby się mogło wydawać.  

 

 

 

 

 

wróć do BLOG'a

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać zniżki oraz informacje o promocjach i wyprzedażach.

Aktualności
X Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności AgdDesign.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.